Timișenii, așteptați să depună sugestii și propuneri pentru prețurile medii la produsele agricole pe anul viitor

Consiliul Județean Timiș a lansat în data de 08.10.2024, în transparență decizională, conform Legii nr. 52/2003, un nou proiect de hotărâre.

Acesta face referire la aprobarea prețurilor medii ale unor produse agricole pentru anul fiscal 2025. Tarifele sunt luate în calcul la stabilirea venitului net anual din cedarea folosinţei bunurilor, iar valoarea lor se face ținând cont și de propunerile transmise de Direcţia pentru Agricultură Judeţeană Timiș. Documentația poate fi consultată pe pagina de internet a instituției, în Monitorul Oficial al Județului Timiș, la adresa: https://www.cjtimis.ro/wp-content/uploads/2020/07/Preturi-medii-produse-agricole-2025.pdf

De asemenea, aceasta poate fi consultată și la sediul Consiliului Județean Timiș, Revoluției din 1989 nr. 17, Timișoara.

Până la data de 18.10.2024, timișenii sunt așteptați să vină cu propuneri, sugestii, opinii cu valoare de recomandare privind proiectul supus procedurii de transparență decizională ca mesaj în format electronic la adresa de e-mail: cornelia.paraipan@cjtimis.ro, prin poștă, pe adresa Consiliul Județean Timiș, cât și la sediul instituției, la Registratură, menționând denumirea proiectului la care se face referire.

Există și posibilitatea organizării unei întâlniri în care să se dezbată public proiectul de act normativ, în cazul în care acest lucru este cerut în scris de către o asociație legal constituită sau de către o altă autoritate sau instituție publică până la data de 18.10.2022.

Anterior Oferta culturală a Consiliului Județean pentru perioada 8-13 octombrie